אודות פרופ’ אמיר הרמן

שמי פרופ’ אמיר הרמן ואני אורטופד מומחה. תחום ההתמחות שלי הוא החלפות מפרקים – ברך וירך – וניתוחי שברים מורכבים.

היום אני מנהל מחלקת אורטופדיה במרכז הרפואי קפלן, רחובות. למדתי רפואה באוניברסיטת תל-אביב, והתמחיתי באורטופדיה בבית החולים תל-השומר ע”ש חיים שיבא. השתלמתי בארצות הברית בתחום ניתוחי שחזור וקיבוע שברים והשתלמתי בקנדה בתחום החלפות מפרקים – ניתוחי החלפת מפרק ברך וניתוחי החלפת מפרק ירך. עם חזרתי לישראל שימשתי כסגן מנהל מחלקת אורטופדיה, הייתי חלק מצוות ההקמה של בית החולים אסותא אשדוד. 

פרופ' אמיר הרמן
לתפישתי תפקידו של הרופא, להכיר את המטופל שמולו ולעזור לו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורו. כרופא חשוב לי להבין את אופיו של המטופל שלי והשלב שבו הוא נמצא בהתמודדות עם מחלתו. בהחלטה משותפת על ניתוח החלפת מפרק הירך או הברך. חשוב לי להתיחס למטופל כמכלול – מה הן מחלותיו הנוספות? מהו הרקע המשפחתי? ומה הוא הרקע האישי שלו? מה הן מערכות התמיכה שעומדות לרשותו? וכיצד ניתן לרתום אותן לצורך טיפול מיטבי?
כאשר מתקבלת החלטה משותפת שמטופל מתאים ומעונין בניתוח החלפת מפרק, חשוב לי להתאים למטופל את הניתוח הנכון בטכניקה הנכונה. אני מבצע ניתוחי החלפת ברך בטכניקה קינמטית ובטכניקה מכאנית. ניתוחי החלפות מפרק ירך אני מבצע בגישה קדמית ובגישה אחורית. על מנת לקבל עבור כל מטופל את התוצאה המיטבית חשוב להחליט על הניתוח המתאים.

לאחר שהמטופל או המטופלת ירדו מהמיטה ועשו צעדים ראשונים עבודת הפיזיותרפיה במחלקה יכולה להתרכז במיומנויות נוספות כגון – עליה וירידה במדרגות, הליכה, שימוש בשירותים וכו’. יום לאחר הניתוח המנותחים שלי משוחררים לביתם. הטכניקה הניתוחית, בשיתוף לליווי הצמוד שלי מאפשר למטופלים לשוב לביתם להמשך החלמה.

המשך הטיפול במשככי כאבים נעשה בבית המטופלים, עם צוות פיזיותרפיה מקופת החולים שמגיע לביתם. מחקרים מראים שמטופלים שמשתחררים לביתם מחלימים טוב יותר לאחר ניתוח החלפת מפרק; פחות זיהומים, פחות נפילות ופחות ניתוחים חוזרים ואשפוזים חוזרים. בשלב ההחלמה לאחר הניתוח חשובה למטופלים התמיכה הרפואית והפסיכולוגית.

לצורך כך אני אני זמין טלפונית עבור המטופלים לכל שאלה או קושי שעשוי להתעורר, ומקפיד ללוות את המטופלים עד סיום ההחלמה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​